CAMPANA BATUCADA na 130. výročí vzniku dychovky v Žikave

CAMPANA BATUCADA je bubenícky orchester plný entuziazmu, ktorý sa nedá prehliadnuť ani prepočuť! Masa energie, rytmu, radosti, pohybu… PRVÁ ŠKOLA SAMBY a držiteľka oficiálneho slovenského rekordu – najväčší sambový orchester na Slovensku (77 bubeníkov). Zakladateľom a lídrom je Igor „Presidente“ Holka. CAMPANA BATUCADA je na Slovensku prvá kapela interpretujúca brazílsku sambu, batucadu, samba reggae, maracatu, samba afro, ktoré interpretuje nielen v tradičnom podaní, ale kombinuje ich s modernými štýlmi a groovom.

Igor „Presidete“ Holka sa učil u majstrov po celom svete. Niekoľkokrát bol v Afrike, Brazílii, Uruguaji a začiatkom tohto roka opäť v Brazílii, kde participoval na projekte „TAMBORES DO MUNDO“ („bubny sveta“) a vystupoval na karnevale v bubeníckom srdci Brazílie v Salvadore da Bahia.
Túto kapelu mohli vidieť aj diváci v Dubaji, Maroku, Bahrajne, Qatare, Egypte, Kuwaite, Singapore, Indii, Belgicku, Španielsku, Nemecku na festivale samby v Berlíne, na najväčšom Európskom festivale samby v Coburgu a samozrejme na aj na domácich Slovenských pódiách, za všetky možno spomenúť vystúpenie na hlavnom stage reggae festivalu Uprising a spoločnú šnúru s Polemic a CAMPANA BATUCADA na festivaloch FUN RÁDIO DOHODA. Počet vystúpení tejto kapely už prekonal číslo 3000.
Táto skvelá formácia sa predstaví na 130. výročí vzniku dychovej hudby v Žikave, kde budú môcť diváci vidieť jedinečnú šou a výnimočný program, ktorý si kapela pripravuje špeciálne pre túto výnimočnú udalosť.
Srdečne Vás pozývame, toto by ste si nemali nechať ujsť!

www.bubnovashow.sk
www.facebook.com/CampanaBatucada